Opencart Özellikler
Opencart açık kaynak kodlu sanal mağaza scriptidir.Kolay kullanım ve istediğiniz modüle kolaylıkla ulaşabilirsiniz.Minimum bütçelerle istediğiniz şekilde bir sistem kurabilirsiniz. Açık kaynak kodlu bir script olması web master (lar) için çok güzel bir fırsat aslında.Piyasaya baktığınızda kurumsal firmaların dahi alt yapısında opencarta rastlayabilirsiniz. SEO bakımından çok ileride olduğunu söyleyebilirim. Google beslemelerini içerisinde barındırmaktadır.

Opencart sanal mağazanızı kurmak istiyorsanız önemli olan kısım ise biraz olsun e-ticaret geçmişinizin olması avantaj olacaktır sizin için.Yazılımsal kısmından çok panel kısmındaki işleyişi çok iyi bilmeniz ve modülleri kullanabilmeniz ve dizayn ederken bilmeniz gerekir. Yazılımsal kısmı için ise bir bilene danışmanız gerekiyor.Opencart peki bizlere neler sunuyoruz önemli kısımlarını sizinle paylaşalım.

XML desteği sunmaktadır. Pazar yerlerine xml verebilirsiniz yada APİ desteği ile N11,Gittigidiyor,Hepsiburada entegrasyonu sağlayabilirsiniz.
Toplu ürün ekleme seçeneği sunuyor bizlere ve ücretsiz olarakta sitemizden indirebilirsiniz.İmport/Export
Kategori Yönetimi çok kolay ve kapsamlıdır.
Kredi Kartı ile Alışveriş imkanı sunuyor , Bütün bankaların sanal poslarını kurabilir yada hiç bu teferruatlarla uğraşmamayım diyorsanız Paytr yada iyzico daha çok kullanılıyor onlardan faydalanabilirsiniz.
SMS sistemi entegrasyonu kolaylıkla sağlanıyor iletimerkezi yada netgsm ile bu entegrasyonu sağlayabilirsiniz.
Tasarım olarak seçenek çoktur ister özel css tasarım ile istediğiniz tema tasarımı özel yaptırabilir yada hazır şablonlardan kullanabilirsiniz.
SEO bakımından güçlü yapıya sahiptir.
En stabil çalışan verisyonları,

1.5.6
1.5.6.4

2.1.0.1,
2.1.0.2,
2.3.0.2

3x versiyonları yeni çıktığından BETA versiyonu tarzındadır bazı yavaşlama sorunları vardır. 3x versiyonu kullanmak istiyorsanız sğalam bir sunucuya ihityacınız olacaktır.Sunucuya gücünüz yetmiyorsa en iyisi 2.1.0.1 -2.0.1.02 versiyonlarıdır. Responsive ve güzel eli ayağı düzgün bir tema ile işinizi rahatlıkla ilerletebilirsiniz.
OPENCART
KURUMSAL
DESTEK SİSTEMİ
MENÜLER